26 gru 2014

Pocztówki by night cz.11: MDM i Aleje Jerozolimskie

Drugi dzień świąt to ostatnia część drugiego rzutu nocnych widokówek (acz nie ostatnia w ogóle).Aleje Jerozolimskie bardzo często, z tego co widzę, pojawiały się na pocztówkach z końca lat sześćdziesiątych. Można by pomyśleć, że była to jedyna przyzwoicie oświetlona w tamtym okresie ulica (ja nie pamiętam, kto pamięta, niech da głos). Tu południowa pierzeja między Marszałkowską a Kruczą w 1969 r.A tu pierzeja północna. Rok 1967.I na grand finale drugiej nocnej serii parking, przepraszam, plac Konstytucji w 1968 r.

Kolejne nocniki już po Nowym Roku.

Wszystkie pocztówki ukazały się nakładem Biura Wydawniczego "Ruch". Dostarczył  mi je pan Maciej Nietrzebka, któremu tradycyjnie składam podziękowania. Nowe fotografie to stan z 2014 r.

2 komentarze:

  1. Wyszło mi, że na przestrzeni tylu lat inne są reklamy - neony i samochody...raczej to nieadekwatne spostrzeżenie. Nocne pocztówki, nocny wpis... :) miłego świętowania.
    Foton był jakże pouczające pocztówki.

    OdpowiedzUsuń
  2. A nie, nie tylko Al Jer były porządnie naświetlone - Marszałkowska w części eMDeeMowskiej takoż, Świętokrzyska tyż, więcej grzechów nie pamiętam, ale pewnie były.

    OdpowiedzUsuń