1 cze 2014

Rynek Starego Miasta 27 lat temu

Rynek Starego Miasta w zasadzie jest niezmienny, jak i większość tego obszaru. Oczywiście, wraz z kapitalizmem przybyło knajp i sklepów z pamiątkami, wiadomo. Nie ma już kataryniarza z papugą, losującą loteryjkę (oskarżano biednego człowieka o prowadzenie działalności hazardowej, normalnie casino royale), za to jest syrenka, mająca słyszalny problem z pęcherzem. Zawsze coś.Bazyliszek był kiedyś chyba dość drogą restauracją a dziś mieści się tam dostępna cenowo i żołądkowo Kompania Piwna, z której czasem korzystam.


To widok z drugiej strony.


A to widok od Zapiecka z rzeczoną syrenką w tle.

Fotografie archiwalne pochodzą z albumu "Spojrzenia na Warszawę" Z. Siemaszko (vide: źródła). Nowe zdjęcia przedstawiają stan z 2014 r.

11 komentarzy:

 1. Niech to będzie kryptoreklama, ale w słusznym celu: kataryniarz jak najbardziej jest i gra, zbierając datki na rehabilitację Piotra Bota, więc warto zaglądać i coś wrzucić od czasu do czasu.
  Papugi nie pamiętam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. potwierdza się więc teza, że najtrwalsza jest tymczasowa prowizorka.
  bo przecież Rynek to makieta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczy co? Same tekturowe fasady wsparte z tyłu drągiem, jak w Misiu? :D

   Usuń
  2. najwyraźniej - według internetowych hejterów spoza Warszawy.

   Usuń
 3. Kataryniarza charytatywnego nie widziałem (ale kryptoreklama słuszna jak najbardziej).

  A Starówka, wiadomo, fejk i halucynacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, że Bazyliszek jeszcze niedawno był całkiem eksluziw. Znaczy niedawno w moim pojęciu to mogło być z 10 lat temu albo i lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Bazyliszka 28 lat temu zaprosili nas szwajcarzy, było raczej ekskluzywnie i drogo..co do rynku to jest taki jak był 27 lat temu bo wtedy studiowałam i bywaliśmy na Piwie w Borucie /to już Nowe Miasto/czy w Pasiece/tona granicy/ a na kampus UW wędrowaliśmy przez stary Rynek.
  Mam wrażenie, że jedynie otwarto dla zwiedzających podziemia a tak to nie ma pomysłu na to miejsce poza kafejkami. /zima było malutkie lodowisko/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wpadnij też latem podczas festiwalu Jazz Na Starówce.

   Usuń
  2. "Nie ma pomysłu na to miejsce" - mam wrażenie że sezonowe tłumy świadczą o czymś zupełnie innym.

   Usuń
  3. Może te tłumy też nie mają pomysłu, gdzie indziej pójść? ;-)

   Usuń
 6. Mam wrażenie, że na Starówce nie tyle ceny były wysokie, co nasze pensje niższe. Jak sobie przypomnę lata 90 i ciut późniejsze, to w zasadzie tylko w barach mlecznych i budkach na rogu dało się zjeść tak, by się nie zrujnować. A teraz jest dużo więcej knajp w ogóle, to i większa konkurencja, ceny pospadały. Za to jest mniej budek na rogu ;)

  OdpowiedzUsuń