26 cze 2014

Powstańczych scenek kilka

Ponieważ zbliża się cykl masowych imprez o tym, jak fajne było Powstanie Warszawskie, rzucę dziś kilka wesołych zdjęć, co by animatorzy eventów mogli podłapać jakieś cool pomysły.


Studnia przy Żurawiej 6 (budynek, jak widać nie istnieje),. I tu pomysł na kurtynę wodną, której strumienie ułożą się w znak Polski Walczącej. 


Okablowywanie skrzyżowania Moniuszki i Jasnej. Pomysł na zabawę nr 2 - aplikacja na smartfony z ukrytymi wirtualnie włazami do kanałów. Jeśli staniesz nad włazem z włączoną aplikacją, dostajesz punkt. Zwycięzca zostanie wrzucony do dowolnie wybranej studzienki.


Barykada na Marszałkowskiej przy Siennej. Zabawa ludowa nr 3 - skoki przez barykadę. W tle lecą na zmianę pieśni powstańcze i "Mury" Kaczmarskiego.

Zdjęcia archiwalne (1944) pochodzą z wydanej w 1983 roku "Stolicy" (31/83). Współczesne ujęcia to rok 2014.

4 komentarze:

  1. Taaa... i proponuję przemówienie małego wodza, co lubi takie imprezki i najchętniej urządziłby kolejną pod swoim dowództwem, żeby potem zwalić wszystko na wrażych zdrajców.

    OdpowiedzUsuń
  2. Druga para - jeśli to jest teraz, jak głosi baner, perfect location, to chyba żeby się powiesić. Sam środek miasta...

    OdpowiedzUsuń
  3. Obawiam się, że po aferze taśmowej czekają nas lata rządów małego Putina :(

    OdpowiedzUsuń