24 cze 2014

Na Pragie czyli obrazki ze wschodniego brzegu Wisły 40 lat temu i dziś

"Stolica" postanowiła - za pomocą obiektywu Henryka Jurko - pokazać, iż Praga to specyficzne miejsce, które z jednej strony zachowało swój charakter i koloryt lokalny a z drugiej domaga się natychmiastowego remontu, bo w niektórych przypadkach ostatnie prace remontowe - jeśli w ogóle - prowadzone były przed wojną. Tak było w 1974 roku - co się zmieniło do dziś? Popatrzmy.


Bazar Różyckiego - niegdyś tętniący życiem, czasy prosperity ma już dawno za sobą. Fakt, dzisiejsze zdjęcie robiłem w sobotę, ale czyż właśnie nie w sobotę robi się zakupy? Robi, tylko w pobliskim centrum handlowym.


Hala Dworca Wschodniego przed tuningiem i po.
Oryginalne zdjęcia zamieściła w 1974 "Stolica" (nr 37/74); współczesne ujęcia to rok 2014.

5 komentarzy:

 1. Czyżby w hali Wschodniego wciąż, nieprzerwanie od otwarcia przed Euro, wisiała wystawa pokazująca warszawskich "fajnych ludzi", wśród nich zwłaszcza przedstawicieli mniejszości seksualnych i jednego radnego SLD? Już przestałem ją zauważać – to trochę przydługo nawet na najlepszy lans.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo podoba mi się przeczytany gdzieś komentarz: "Polska to kraj, w którym w roku 2014 ciągle trwają intensywne przygotowania do Euro 2012" :)

   Usuń
 2. Rzadko już bywam w okolicy, ale lubiłem i nadal lubię. Na szczęście w tym odcinku nie ma zbyt wielu cudów z wesołych lat 90./2000.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo to, Marcin wybrał się tam z obstawą.

   Usuń
 3. Przypomina mi się hala Wschodniego przed wyjazdem na długi weekend majowy kilkanaście lat temu :-) Przed Zagórzańskim i Zakopiańską rzeźnią było fajnie - trudno było ustalić długość kolejek, bo cała hala naładowana ludźmi na sztywno, za to człowiek co chwila na znajomych wpadał ;-) No a do pociągu trzeba było wrzucać kolegów przez okno by zająć przedział.

  OdpowiedzUsuń