3 cze 2014

Kościoły Woli znów, ale tym razem inne niż te poprzednio

Nie będą to kościoły ani Pokoju, ani Przedpokoju, tylko Woli właśnie. Dwa,  ale na trzech zdjęciach. Na trzech, ale dwa pierwsze niemal identyczne.Kościół na Karolkowej przed 1939 rokiem i w 2014 r.Ta sama świątynia po II wojnie światowej (przed 1956) i w 2014.


A to już powązkowski Boromeusz na niedatowanym zdjęciu archiwalnym i w 2014 r.

Starocie pochodzą z albumu "Kościoły Warszawy w odbudowie" (vide: źródła).

6 komentarzy:

 1. A dla mnie Powązki to i tak Żoliborz ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak dla niektórych Ratusz Woli stoi w Śródmieściu. Nie mówiąc już o dzielnicach, które są, ale nikt się do nich nie chce przyznać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale czy Dobrej Woli? No dobra... jakby nie kombinować Dobrej nie za bardzo się do Woli da wcisnąć, nawet jeśli ją przedłużyć, to trzeba by się zdrowo nakombinować i nakręcić

  OdpowiedzUsuń
 4. I pomyśleć, że Boromeusz został patronem tego kościółka ze względu na swą "nikczemność", dzięki czemu można było przyoszczędzić i Merlini mógł skromny budyneczek postawić.
  A dziś, po przebudowie Dziekońskiego, to całkiem porządny i ładny kościół. Lubię go. Zwłaszcza zimowymi wieczorami ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatni kościół dobrze wygląda, bo jakimś cudem jeszcze go nic z naprzeciwka nie zasłania. No i otoczenie cmentarzem go ratuje. Inaczej dookoła miałby aprtmą 10 pięter.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale Cię pogięło z tą Karolkową ;-)
  PS. Dla mnie Powązki to też Żoliborz i tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń