13 mar 2014

Warszawa zmienną jest 1987-2014


Pawilon przy Przeskok zniknął, za to sąd doznał pewnego rodzaju mutacji, litościwie zasłaniając obecny stan Prudentialu.


Kiedyś przed konikami na Zgodzie parkował maluszek. Teraz stoi inna kupa blachy.Hotel Europejski stracił neon, za to "zyskał" woalkę.


Archiwalia pochodzą z albumu "Spojrzenia na Warszawę" (vide: źródła).

9 komentarzy:

 1. Jak to mawiają budowlańcy: "Jest wojna, muszą być i ofiary".

  OdpowiedzUsuń
 2. i wszędzie reklamuje się ta sieciowa kawiarnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D rozwaliłeś mnie tą kawiarnią! :D

   Usuń
  2. o, przepraszam ;-)

   Usuń
 3. Na pierwszym historycznym (na moje oko starszym od daty wydania o jakieś dwie dekady) to Warszawa jawi się jaką oazą wyższej formy architektonicznej. Ciekawe tylko, co zrobili z tłumami ludzi, którzy się wtedy zwykle po ulicach przewalały. A ostatnia fota historyczna pokazuje, jak szare były kolory (samochodów ;) w PRLu - to zresztą też lata wcześniejsze, tym razem gdzieś o dekadę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszym brak ludzi, bo to 1 maja i są na Marszałkowskiej... Auta z trzeciej pary - ja słyszałem, że lakiery wtedy przychodziły importem z Włoch takie, jakich nikt tam nie chciał... Nie wiem, na ile to prawda była, ale może coś w tm jest.

   Usuń
 4. Wszystko się zmienia, tylko czy wszystko na lepsze. Ludzie akceptują bieżący stan..a Europejskiego nie zauważyłam, że zmienia się, szyld pewnie wróci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten pawilon przy Przeskok fajny był...

  OdpowiedzUsuń