29 paź 2012

Śródmieście 1984-2012Może wydawać się dziwne, iż w Ogrodzie Saskim zaszły jakieś zmiany... no ale zaszły. Pomnik Marii Konopnickiej zarósł tak, że nie można mu zrobić takiego samego ujęcia.Widok spod hoteu Vic... Sofitel w stronę Teatru Wielkiego i narośli przed nim.A to kolebka Wielkiej Sztuki...

Wszystkie fotografie archiwalne pochodzą z albumu Edwarda Hartwiga "Warszawa" (1984). Współczesne ujęcia ukazują stan na rok 2012.


9 komentarzy:

 1. Teatr Wielki też zarósł :)

  Mi ta cała zieleń trochę przeszkadza, bo zasłania, ale, z drugiej strony, to chyba lepsze, niż ta pustynia co była wcześniej.

  Osobiście, co do zieleni, to ja jestem za.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też zasadniczo jestem za zielenią, ale okiełznaną.

  OdpowiedzUsuń
 3. miałem kiedyś wściekłą dyskusję, czy to dobrze, że Teatr Wielki został zasłonięty od pl. Piłsudskiego (on: tak, bo jego elewacja brzydka, a nowy budynek ładny, ja: źle, bo jego elewacja wspaniała, a nowy budynek kupa. jak zwykle nikt nikogo nie przekonał).

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie to śmieszy, kiedy ci, co są "przeciw" temu zasłonięciu, argumentują, że przecież zasłonięto zabytkową fasadę z XIX wieku :)

  Co do niektórych budowli - to ogoliłbym je z zielska (np. pałac Kazimierzowski od Powiśla), a niektórym za to zapuściłbym zieloną bródko-zasłonę (np... ech, dnia nie starczy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to akurat nie był ten przypadek. ale XIX- czy XX-wieczna po prostu jest dobra, prawdziwa i piękna.

   Usuń
 5. Cisy mają to do siebie, że rosną duuuże. na dodatek gdzieś przy Maryśce jest skrzynka, której upiornie długo nie mogę znaleźć, bo wisi na jakimś krzaku, tylko nie wiem czy nie na tym cisie właśnie... no i mi nie wychodzi... ostatnim razem też się wgapiałam i nic. Pech.

  OdpowiedzUsuń
 6. Victoria miała kilku znamienitych gości ale MAŁO KTO WIE, że wśród nich byli terroryści Ilicz Ramirez Sanches "Szakal", Abu Nidal oraz Abu Daud na którego 108.1981 prawdopodobnie Mossad pod hotelem zorganizował zamach. Trafiło go siedem kul ale żadna nie zabiła. W końcu siódemka to szczęśliwa liczba...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Victoria hotel - hotel z moich snów" ;)

   Usuń
  2. "Jedziemy do Victorii! Muszę w końcu coś zjeść!" :)

   Usuń