2 paź 2012

Praga 60/70


Stacja PKP Stadion w 1963 i w 2012 - napis obecnie wisi tylko z boku budynku.Kładka przy Kinowej. Lata 1977-2012.Kładka przy osiedlu Międzynarodowa. Ten sam okres co na parze powyższej.

Fotografie archiwalne pochodzą z albumów "Warszawa - o zniszczeniu i odbudowie miasta" (pierwsze) oraz "Warszawa - od wyzwolenia do naszych dni" (vide: źródła).

8 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę, że skorupy dworca Stadion nie zburzyli, ale o nią zadbali. Swoją drogą, w tym wypadku "ciekawsze" byłoby porównanie 2007-2012 niż powyższe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dużem zgrzytem formalnem są dla mnie jednak te wiszące prostokąty, ale wiadomo - jak się chce do czegoś przyczepić, zawsze coś się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stacja (była) ładnie odnowiona, ale bez napisu/neonu to już nie to samo.

  PS. Nie mogłeś poczekać na panie w 'dzwonach'? Hę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Stacja ładna, ale bez starego stadionu X-lecia, to już nie to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że chociaż "Sztafeta" się ostała ;)

   Usuń
 5. Fantastyczne stare zdjęcia - można dojść do wniosku że Praga południe z biegiem lat się wcale oszałamiająco nie zmienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko bywam w tych rejonach. Dzięki tym zdjęciom można zaobserwować jak barierkę na kładce pokryła rdza. Ciekawe kiedy ostatni raz była odnawiana, pewno w 1977.

  P.S. Niezła familia nią przechodziła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super to stare zdjęcie z drugiej pary, jacy kolorowi ludzie, sądzę, że nie znaleźli się tam akurat przypadkiem :) Nie wiedziałem, że neon Stadion wisiał z boku, trochę szkoda, lepiej by się prezentował w starym miejscu. Współczesność jakaś bura, ale taka pora roku :)

  OdpowiedzUsuń