30 wrz 2012

Wola 1977-2012


Wolska róg Płockiej (oryginalnie fotograf stał na skwerku, jednak jest on obecnie - skwerek, znaczy - zakrzaczony i zasrany, co by nie owijać w bawełnę, dlatego stanąłem bliżej).Wolska róg Działdowskiej.Tunel, łączący Ochotę i Wolę. Niestety, nie mogłem się doczekać na 184 i w ogóle jakikolwiek inny autobus, a potem zaczęło lać. Dlatego jest jak jest.


Fotografie archiwalne pochodzą z albumu "Warszawa - od wyzwolenia do naszych dni" (vide: źródła).

5 komentarzy:

 1. Dziwnie wygląda ta Wołga na ścieżce rowerowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze jak widzę budynek na rogu Wolskiej i Płockiej, to jest on dla mnie jakiś taki... niewarszawski. Nie wiem, co z nim "nie tak".

  Taki stan jak na zdjęciu to istniał jeszcze do końca lat 90-tych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy niewarszawski, ale koszmarnie nieproporcjonalny. Za to w latach 90. wyrosło naprzeciw równe mu koszmarem bloczydło, oraz pawilońsko takoż paskudne. Wybitnie niefajne miejsce.

   Usuń
  2. I jeszcze ta poczta na dole - urząd z gatunku: "bez karabinu nie wchodź", tasiemcowe kolejki, awantury klientów, pyskówki ze ślamazarnym personelem i automat, który wydaje numerki na następny dzień. Raz tam byłem i powiedziałem sobie - nigdy więcej!

   Usuń
  3. Przeszklenie parteru i I piętra widoczne na pierwszym zdjęciu dodawało temu nieciekawemu budynkowi przynajmniej pewnej lekkości i optycznie "cofało" wyższe piętra. Teraz wygląda to jakby wieżowiec wbił się w barak - tragedia.
   Natomiast na przedostatnim zdjęciu autor używał czerwonego filtra dla uwypuklenia chmur na niebie i przy okazji "wybielił" autobus.

   Usuń