23 wrz 2012

Mokotów w latach siedemdziesiątych XX w.


Rok 1977 - widok z kładki nad Czerniakowską na inną kładkę, która do naszych czasów już nie dotrwała (stan z 2012).Lata siedemdziesiąte - trwa rozbudowa ulicy Powsińskiej. W tle majaczą bloki Sadyby przy Konstancińskiej. Poniżej stan obecny.Blok przy Tureckiej 3 w 1972 roku oraz po "termomodernizacji" i zatraceniu jakichkolwiek cech - w 2012.Być może powinienem był poczekać, aż opadną liście, ale obecny stan (na górze 1972 r.) pawilonu przy Batorego i Al. Niepodległości jest taki, że może lepiej nie oglądać.

Archiwalne fotografie pochodzą ze "Stolicy" (1972) i albumu "Warszawa - od wyzwolenia do naszych dni" (dwa pierwsze).

7 komentarzy:

 1. Hmm interesujące im prostsze tym mniej poraża topornością.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wyjątkiem ostatniej pary, rejony kompletnie mi nieznane.

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym pawilonie na ostatnim zdjęciu mieściła się pralnia, a jak jest teraz niestety nie wiem, dawno tam nie zaglądałem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy I sekretarz też brał udział w tych pracach społecznych? :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak. Jest zdjęcie, na którym Gomułka kopie rów łopatą... w garniturze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gomułkę na zdjęciach przy pracach społecznych widziałem, ale w czasie gdy robiono zdjęcie Powsińskiej I sekretarzem był już Gierek i to o niego mi chodziło.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tow. Wiesława z łopatą to nie kojarzę, ale Edwarda Wielkiego na pewno, i to w wielu ujęciach - zresztą wyglądał zdecydowanie lepiej, niż chucherkowaty Gomułka. Tradycja zresztą nie umarła, i dziś łopatą macha HGW.

  OdpowiedzUsuń