5 wrz 2011

Warszawa 1963-2011


Plac Politechniki, po prawej ul. Noakowskiego.Budynki przy ul. Tytusa Chałubińskiego.Na górnym zdjęciu widoczna jest elewacja budynku przy Pięknej. Na dolnym - nie do końca.Nie mogłem, niestety, podskoczyć wysoko i wykonać takiego samego ujęcia Kruczej, jak w 1963 roku, dlatego współczesne wykonałem z dołu.A to już Krakowskie Przedmieście, Resursa Obywatelska i Res Sacra Miser.

Archiwalne zdjęcia pochodzą z wydanego przez Arkady w 1963 r. albumu "Warszawa" (vide: źródła).

6 komentarzy:

 1. czy ja dobrze widze ze na kruczej na tym rozowym od wschodniej strony byl neon z syrenka?
  co tam bylo, bo ja pamietam tylko meble i sztucce?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię gmach politechniki. Ma swój styl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pierwszym zdjęciu świetny pokaz motoryzacyjny. Na współczesnym MDM-ie nie tylko elewacji nie widać ale i życia. Pusto, smutno pomimo barwnej fotografii. Czwarte i piąte zdjęcia archiwalne - trolejbusy - chlip :-(. I znowu Jan Piszczyk :-).
  @moyo - ten neon, to trochę pamiętam. Świecił się na niebiesko, a te litery pod nim to "TELEWIZORY". Sama góra to, "jak przez mgłę" pamiętam, chyba rzeczywiście była syrenka. Jednak sklepu RTV nie kojarzę zbytnio w tej lokalizacji.
  Na tym samym zdjęciu jest jeden element, którego nie pamiętam, ale bardzo mi się podoba. Budka w prawym dolnym rogu :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Eche, tym trolejbusem na Pięknej (linia 52) to jeszcze z rodzicami jeździłem, choć sam już tego niestety nie pamiętam.
  Wymieciony plac Konstytucji - znak czasów, czyli pustawa Marszałkowska, którą kiedyś trudno było przejść.
  PS. Muszę pochwalić historyczne kadry (średni obrazek zdaje się) - cudo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie na MDM-ie wygląda jakby jakaś zaraz panowała, pustki, wszystkich gdzieś wywiało. Kiedy zrobiłeś to zdjęcie? I oczywiście wielka reklama, która 'uroczo' zasłania budynek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej ze wszystkiego lubię łapać miejsca w trakcie remontu lub przebudowy

  OdpowiedzUsuń