14 mar 2018

"Wojna domowa" cz. 3

To straszne, jak ten czas leci. Minęło osiem lat, gdy pokazałem dwa pierwsze zestawy zdjęć z serialu "Wojna domowa" - pierwszy jest tutaj a drugi tutaj. No i dopiero po tych ośmiu latach zimowe części trzecia (dziś) i czwarta (wkrótce). Klatki pochodzą z odcinka Zagraniczny gość (1965) a ich odpowiedniki z 2018 roku.

W odcinku tym Jankowskich odwiedza kuzyn z Anglii, którego Paweł zabiera na wycieczkę po Warszawie. Z powodu obfitych opadów śniegu chłopcy niewiele widzą, ale w pewnym momencie przewodnik (Jacek Fedorowicz) proponuje obejrzenie nowoczesnej architektury, czyli bloku przy ulicy Wiejskiej. Chłopcy są zachwyceni, szczególnie gdy z domofonu rozlega się głos poirytowanej lokatorki, granej przez Hankę Bielicką.Autokar "Gromady" zatrzymał się przy rogatkach na Wiejskiej.

Blok musiałem sfotografować pod innym kątem, bo jest teraz przed nim ogrodzony trawnik. 

A tu miałem problem, bo nie znalazłem innej klatki schodowej z wejściem do budynku. W serialu domofon wisiał we wnęce po prawej stronie - być może klatkę przeremontowano i wejście zostało zabudowane. Tego nie wiem, może ktoś coś?

5 komentarzy:

 1. Osiem lat minęło, "Wojna domowa" z serialu legendarnego stała się serialem kultowym...

  OdpowiedzUsuń
 2. straszne. człowiek wydaje się sobie taki sam, tylko z lustra zerka jakiś starszy pan...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Er, gdybyś śpiewał w Throbbing Gristle, widziałbyś starszą panią :D

   Usuń
  2. może to byłaby jakaś odmiana na plus ;-)

   Usuń
  3. Jak śpiewał(o) Throbbing Gristle, "Pero, pero, bilans musi wyjść na zero". Gdzieś by Ci przybyło, ale też gdzieś ubyło.

   Usuń