30 mar 2018

Warszawa 1989-2018

Pamiętacie jeszcze pawilony na Marszałkowskiej? Od nich zaczniemy wizytę w stolicy z okresu transformacji. Zdjęcia zamieściła "Stolica" 2/89. W tym samym roku tygodnik przestał się ukazywać. Odrodził się dopiero jako miesięcznik, już w nowym tysiącleciu.


W 2010 rozpoczęło się wyburzanie pawilonów przy Marszałkowskiej. Ostała się jeno nędzna resztka bliżej Królewskiej. Nie jest mi z tego powodu bardzo przykro. O wiele smutniej robi mi się, gdy myślę, co tam mogą postawić.


"Mało kto wie", ale ten budynek oficjalnie nie nazywa się Marriott, tylko Centrum LIM, natomiast sam Marriott zajmuje piętra od 20 wzwyż. Obiekt ukończono w 1989 roku, stąd jego zdjęcie w "Stolicy" jako jaskółki zmian, jakie niechybnie czeka centrum miasta. Trwają owe zmiany do dziś...

3 komentarze:

 1. Bardzo lubię czytać STOLICĘ.
  Serdeczne życzenia wielkanocne ci posyłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te pawilony są fragmentem przeszlości, za którym nie tęsknię. Bo za moich czasów już tam nic nie było poza podejrzanym elementem, szemranymi interesami i tak dalej. No i wygląd był bardzo "bazarowy".

  OdpowiedzUsuń
 3. W 2010 zaczął się drugi etap wyburzania. Większość wyburzono już pod koniec lat 90-tych przy budowie metra Świętokrzyska.

  OdpowiedzUsuń