1 lip 2015

Staromiejska - dziś także nowomiejska - czerń i biel (2/2) 1983-2015

Dziś pierwszy dzień miesiąca a wpis jest kontynuacją tego z ostatniego dnia poprzedniego miesiąca, czyli -dla niedomyślnych - z wczoraj. W "Stolicy" z 1983 roku (nr 47) ukazał się monochromatyczny fotoreportaż ze zdjęciami Michała Gawałkiewicza, na których widnieje warszawskie Stare i Nowe Miasto. Się zmieniło? Tu akurat niewiele...


 Zegar przy dawnym Piekiełku. Archiwum Akt Dawnych, katedra polowa i miłosiernie zasłonięty przez zieleń (wyjątkowa sytuacja, że się ona przydała) klocek przy Bankowym. Nowomiejska w remoncie (a w zasadzie Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, planowany termin ukończenia prac: XXXIII wiek).I na koniec - Freta w stronę Kościelnej.

6 komentarzy:

 1. Też mi przyszło do glowy, że tu akurat zieleń zrobiła dobrze rosnąć. :) BTW - pierwsza para, ten murek na dole po lewej to od czego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten murek to od obrony przed wrażym wojskiem.

   Usuń
  2. mury obronne Starego Miasta. taki tam niezauważalny obiekcik.

   Usuń
 2. Koncertowo spaprali kamienicę na rogu Zakroczymskiej i Kościelnej (na osi Frety na ostatniej parze zdjęć). Zapaćkali wszystko jednym kolorem (dobrze, że przynajmniej stonowanym) spłycając podziały, przy czym ściany szczytowej od strony pałacu Sapiehów (którą dobrze widać idąc Zakroczymską od Konwiktorskiej) nie ruszyli, więc ma dawne kolory.

  OdpowiedzUsuń
 3. tak, bo zieleń w mieście do niczego zwykle się nie przydaje. u-cha-cha.

  OdpowiedzUsuń