13 lip 2015

Ochota 1960-2015: obiekty użyteczności publicznej

Oto kolejna porcja zdjęć ze "Stolicy" nr 14/60 i ich współczesne odpowiedniki. W dzisiejszym wpisie skoncentruję się na tym, co służy nam wszystkim, obywatelom, i nie chodzi mi o budy z kebabem i sklepy całodobowe z alko.


 Hala Kopińska.


 Kino Ochota, przepoczwarzone w "Och-Teatr".


I budynek, który obecnie mieści ratusz dzielnicy.

6 komentarzy:

  1. Hm, ale czemu obecny Och-Teatr sfociłeś z innej strony, niż na dawnej fotografii? Przecież główne wejście od Grójeckiej wygląda dziś tak samo (z poprawką na wyświetlacze LEDowe na daszku). Czyżby kadr zatarasował jakiś ochocki żul "to mój teatr i nie będziesz mi tu k... robił zdjęć"?

    OdpowiedzUsuń
  2. Patrząc na trzecią parę zastanawiam się, czy jest jakaś bariera na tworzenie szklanych domów (w tym przypadku szklanej elewacji na części budynku, bo z drugiej strony takiego "pięknego" upiększenia nie ma)? Rozumiem, że Żeromski, że tak jest "ładniej". . . Ale przecież szkło się tak łatwo tłucze. I co dla potomnych z naszych czasów zostanie? . . A już zupełnym kuriozum jest, wystający z drugiej strony wieżowiec biało-niebieski z taką okrągłą czapeczką! Pewnie dlatego żeby się nie przeziębił od wiejących w górze wiatrów! . .

    OdpowiedzUsuń