11 sty 2015

Warszawa lat 30, 60 i 80

Dzisiejszy tryptyk zaczynamy na ulicy Topolowej, której już nie ma. Ale domy są nadal.

 ...bo to teraz Aleja Niepodległości i do dziś stojący dom przy niej (fot.z lat 30 XXw. i 2014). Marcinie, dlaczego nie wyszedłeś na środek jezdni i nie zrobiłeś zdjęcia z pasów dla samochodów bądź z torów tramwajowych? A to już 1960 rok, "Cedet", "Orbis" i tramwaj.No i na koniec zdjęcie Supersamu sprzed 1981 r. oraz to samo miejsce w 2014... eeep.

Archiwalia pochodzą z albumu "Warszawa 1960" (środek) oraz z książki "Warszawa współczesna - geneza i rozwój" (nr 1 i 3- vide: źródła).

4 komentarze:

 1. "Mój mąż nie projektował wszystkiego w czarnym kolorze"

  OdpowiedzUsuń
 2. A propos uwagi pod pierwszą parą, to muszę uważać, bo mam tendencje do niezwracania uwagi na okoliczności, kiedy widzę kadr. Lepiej chodzić w grupie, albo choćby w parze, z czujnym partnerem spacerowym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marcinie, sądzę, że jeśli wyjdziesz na tory lub jezdnię w masce ze swego awatara i ze stosownym narzędziem w garści, to nie będziesz miał problemów z kadrowaniem, bo samochody i tramwaje nie tylko się zatrzymają, ale może nawet i pośpiesznie Cię ominą. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie, nie zobaczą maski, bo będę stał tyłem do kierunku jazdy. Ale w"Piątku..." nr 6 nie z takimi autami Jason sobie radził...

   Usuń