28 sty 2015

Praga, Mokotów i Śródmieście 1949-2015


 Na bardzo bliskim Mokotowie jest sobie ulica Chocimska. To jej odcinek od Goworka do Klonowej. To Targowa, która uległa przeredagowaniu ostatnimi czasy.A to już gmachy ministerialne przy Szucha.

Foto archiwalne pochodzi z "Warszawy dzisiejszej" (vide: źródła).

8 komentarzy:

 1. Te szare kloce... Ech, zbudowali hołocie metro, a hołota dalej narzeka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekaj, aż zacznie jeździć - wtedy dopiero zacznie się narzekanie!

   Usuń
  2. To może ja do narzekań dołączę głos - uważam, że w pojazdach ZTM zupełnie niepraktyczne są siedzenia, obite wygodnym i miękkim materiałem. Doskonale absorbują zapachy siedzących na nich meneli i potem roztaczają tę uroczą woń jeszcze długo po opuszczeniu przez nich pojazdu.

   Usuń
  3. W pojazdach ZTM zupełnie niepraktyczni są menele.

   Usuń
  4. Obsługa ma na ten temat inne zdanie, bo ich nie usuwa. Co więcej, ostatnio byłem świadkiem kontroli biletów. Kontrolerzy przeszli po tramwaju, sprawdzili wszystkim bilety a zasikanego, śmierdzącego menela ominęli szerokim łukiem, bo brzydzili się go dotknąć. Ja też się brzydzę, ale mimo wszystko wkurzyło mnie to. Myślałem że tylko honorowi dawcy krwi mają przejazdy za darmo - okazuje się, że dawcy moczu także. Ach ta urynoterapia.

   Usuń
  5. Zawsze mogłeś to zgłosić do straży miejskiej. W takim to a takim autobusie jeździ bezdomny, linia ta, kierunek ten, niech go na pętli zgarną. Oczywiście dodać, że kierowca ma w nosie (na kierowcę osobno złożyć pismo w ztm).

   Usuń
  6. ja nigdy nie donoszę na śmierdzącego żula do straży miejskiej, bo to mogę być ja.

   Usuń
 2. Obicia okropne welurki! Niestety to jakiś trend, do sprzątania niedobre, na upał paskudne, bo i w metrze ale i w autobusach. Po co komu takie cuchnące trony...
  Widoki ciekawe i takie same, czas tu mało zmienił.

  OdpowiedzUsuń