28 lis 2014

Osiedla warszawskie na pocztówkach III

Dziś trzecia i ostatnia chwilowo część cyklu pocztówkowo-osiedlowego (acz do tematu jeszcze wrócę, gdyż pan Maciej Nietrzebka, któremu po raz kolejny składam podziękowania, zaopatrzył mnie w dość bogaty materiał).


 Na pocztówce z 1967 roku (Biuro Wydawnicze "Ruch") widać osiedle przy ulicy Puławskiej, uchwycone z narożnika Dąbrowskiego. Moje rodzinne okolice - łezka się w oku kręci... Współczesna fota z Matejką w krzakach: 2014. Osiedle Radna na Powiślu, skrywające bardzo malowniczą uliczkę, która nadała mu nazwę, a na której zachowały się całkiem fajne kamienice. Zdj. 1968 (Biuro Wydawnicze "Ruch") -2014.


Zacząłem przedwczoraj od Alei Wyzwolenia i na niej zakończę. Na fotografii (PTTK/Biuro Wydawnicze "Ruch") z 1961 roku łyso. Ponad pół wieku później - gdzie spojrzę, dokoła dżungla...

5 komentarzy:

 1. Dla dwóch pierwszych par może być wspólny nagłówek: Że też i tam musieli bloki wcisnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby nie wcisnęli ich wówczas, wcisnęliby teraz i to pod ekskluzywnym hasłem apartamą, otoczone białołęckimi zasiekami. To może już lepsze te PRL-owskie... zresztą, osiedle "Radna" jeszcze nie jest takie bezmyślnie pudłowate.

   Usuń
 2. Ech, te PRL-owskie widokówki z osiedlami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo zgrabnie i elegancko te osiedla przedstawiano na pocztówkach:)

   Usuń
 3. Czy dziś chwalimy się nowymi budynkami na pocztówkach? i gdzie po latach szukać porównań?

  OdpowiedzUsuń