20 paź 2014

GTWB LXXXIV - "Co pokażesz turyście?"

Oczywiście, turyście pokażę najpierw centrum, reprezentacyjne i kolorowe, potem szybciorem Starówka, Krakowskie, Nowy Świat, Łazienki, Muzeum Żydów, Muzeum Powstania, kebab, Centrum Sztuki Współczesnej, alkohole 24h, Wilanów, Otwock Wielki, ciuchy na wagę, Tarchomin, dworzec PKS Warszawa Zachodnia, pomniki Andrzeja Renesa, rzeźby JP2 i Wyszyńskiego przed kościołem przy Nobla, Stadion Narodowy, wszystkie stacje metra i to chyba wszystko - no, z jakieś 2-3 godzinki się na to zejdzie; pewnie nie więcej. A potem pokażę, jak powstaje nowa Warszawa, bo przecież powstaje coraz ciekawsza.


 Przede wszystkim pokażę nowe osiedle "Żoliborz artystyczny". Przed wykupieniem mieszkań przyszli lokatorzy muszą przejść przez test na podatność zapadania na chorobę morską. Kiwające się piętra i fontanna mogą spowodować mdłości a w rezultacie ubarwić nieco życie ludzi, przechodzących na dole.

Plus dla dewelopera - część bloków jest wprawdzie ogrodzona, ale istnieje także spora część wspólna, dla rezydentów i dla pospólstwa. Szczegóły z dnia otwartego za niedługo na drugim blogu.Oprócz Warszawy nowej buduje się Warszawa stara. Nowy żywot zyskuje kamienica przy Koszykowej a przy okazji wzbogacona zostanie o dobudówkę, oczywiście nowoczesną, bo nie będziemy udawali, ze to zabytek, a poza tym słyniemy z odważnego łączenia tradycji z nowoczesnością. Warszawa jest awangardą budownictwa i renowacji.


Materiały pochodzą z placów budowy.

11 komentarzy:

 1. Przybudówka wygląda trochę jakby program graficzny dostał czkawki, ale jeśli dzięki temu kamienica ma zyskać taki wygląd jak na wizualizacji, to niech sobie będzie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Można by założyć bloga pokazującego jak coś miało wyglądać, a jak zostało zrealizowane.
  Najlepiej zdjęcie i wizualizacje zamieszczać osobno i robić konkurs, komu uda się dopasować jedno do drugiego ;)

  :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Nazywałby się "Jutro i dziś"? Czasem pokazuję tu wizualki sprzed lat. Acz faktycznie, z rzadka zabieram się za współczesne, bo napawają mnie przerażeniem.

   Usuń
 3. No, pokazałeś mi. Nie wiedziałem, że jest takie żoliborsko-artystyczne coś w Warszawie.

  Przybudówka wszerz zawsze lepsza niż wzwyż.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo kutwa (ta przybudówka)! Fakt, widziało się gorsze rzeczy, ale fakt - niewiele ich było. Jeszcze raz - o kutwa...

  OdpowiedzUsuń
 5. przybudówka nie udaje zabytku, kamienicy, ale dlaczego udaje budownictwo z epoki stalinizmu?
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. ojej, to Żoli artystyczny ma takie coś dziwnego? hm. Myślałam, że mają zamiar utrzymać to w stylu Żoliborza przedwojennego.

  do trzech razy sztuka (czyli przyczynek do publikowania komentarzy na blogspocie)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żeby oni jeszcze umieli łączyć tradycję z nowym. Niestety nawet jak ktoś umie i próbuje, to inwestor wrzuca swe trzy grosze i można zapomnieć o czymś sensownym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Żoliborz Artystyczny naprawdę robi wrażenie!

  OdpowiedzUsuń
 9. DOBRZE ZE BYL prl TO STOLICE ODBUDOWAL

  OdpowiedzUsuń