27 wrz 2014

Warszawa 1973/1974/2014

Oto kilka ujęć stolicy naszej kochanej, zamieszczonych w "Stolicy" naszej kochanej sprzed czterech dekad i okolic. Jadziem:
 Na początek zielony Żoliborz, pie...ęęęęękny pomnik mamy po lewej... Aleja Wojska Polskiego przy placu Grunwaldzkim. 1973/2014  
To impreza, polegająca na demosntracji pojazdów użyteczności publicznej, na placu Zwycięstwa (ob. i wcześniej - Piłsudskiego; paru innych patronów też miał).  1974/2014


A to kamienica przy Smolnej 11, w której mieszkał Boy-Żeleński i dlatego została sfotografowana. 1974/2014

3 komentarze:

 1. Z tą kamienicą to nie do końca tak (tzn. tablica kłamie). Boy mieszkał w jej poprzedniku na tym miejscu, ale - inaczej niż w wielu miejscach w Warszawie - kamienica nie została zniszczona podczas wojny, lecz zburzona jeszcze przed 1939 (po wyprowadzce Boya) i zastąpiona tąże.

  Bardziej na miejscu byłby tekst "tu stał dom, w którym mieszkał Boy", ale oczywiście sugerowałby to, co w przypadku domu na Elektoralnej, gdzie mieszkał Słowacki, czyli zniszczenie i odbudowę, a przecież jest to oryginalna przedwojenna kamienica (nie blok? ;-) ), którą w dodatku niegdyś spenetrowaliśmy w towarzystwie okołoblogowym (czy jej sąsiadkę?).

  OdpowiedzUsuń
 2. Głupia sprawa, ale lubiłem te wystawki na placu naonczas Zwycięstwa - teraz też są, ale daleko bardziej rachityczne, przynajmniej takie mam wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spowszedniały Ci i masz inne podejście niż kiedyś:) np. straż pożarna miała całkiem niezłą wystawkę:)

   Usuń