3 lis 2013

Pocztówki śródmiejskie z lat różnych

Dzisiejszy zestaw obejmuje trzy pocztówki, z czego pierwsza to reprint kartki przedwojennej.
Reprint kartki przedwojennej, wypuszczony w 1977 roku, pokazuje dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Zdjęcie wykonano przed I wojną światową. Poniżej to samo miejsce w 2013 roku.Zdjęcie z 1976 roku A. Ruckgaber wykonał z jednego z okien budynków przy Mostowej. Ja musiałem w 2013 r. z dołu. Wprawne oko dostrzeże na pocztówce pomnik Syrenki, ten sam który potem przeniesiono z murów staromiejskich na Rynek Starego Miasta. Obecnie stoi tam (na rynku) jego kopia a oryginał - zbyt często dewastowany przez półmózgich jełopów - na terenie Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.Ostatnia pocztówka, ze zdjęciem P. Krassowskiego, wydana została przez KAW w 1968 roku (poniżej stan z 2013) i przedstawia oczywiście Urząd Rady Ministrów. Przepraszam, pałac Radziwiłłów. Przepraszam, Namiestnikowski. Przepraszam, Prezydencki. Eee, nieważne.

3 komentarze:

 1. Ciekawe, że czy to wczoraj czy dziś, jełopów dewastujących pomniki ewentualnie polewających je farbą nadal tylu chodzi po ziemi.
  Heglowską miałem okazję ostatnio obejrzeć - ma się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czy nastąpiło przy okazji heglowskie ukąszenie?

   Usuń
  2. Ani ja artysta, ani yntelektualista, a i reżymy już poupadały, więc chyba bym musiał na Białoruś po tym spotkaniu pojechać po owo ukąszenie :D

   Usuń