18 sie 2013

Mokotów 70/80


Aleja Niepodległości widziana mniej więcej spod gmachu Polskiego Radia w stronę południową. 1970-2013.Kino "Stolica" (dziś: "Iluzjon") w tym samym okresie.Tablica pamiątkowa w parku Morskie Oko, odświeżona ostatnimi czasy. Daty jak powyżej. (trzy powyższe  fotografie archiwalne z wydawnictwa "Poznaj Warszawę - Mokotów").Sadyba. Bloki między Konstancińską a św. Bonifacego w latach siedemdziesiątych XX w i w 2013. (zdjęcie z "Warszawa, stolica Polski")


Pawilon przy Puławskiej w 1981 roku (fot. H. Jurko, "Stolica"), który nie wiem czy wówczas nie wyglądał gorzej niż w 2013.

8 komentarzy:

 1. Ba! Coś wygląda w 2013 lepiej!

  Na pierwszym zdjęciu widać sieć trolejbusową pod koniec istnienia na Mokotowie, bo z tej dzielnicy trajtki zniknęły właśnie w 1970. A ostatnie dwa słupy potrolejbusowe w 2011.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pawilon przy Puławskiej nie wyglądał tak źle, tylko zdjęcie chyba niezbyt dla niego szczęśliwe;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za zdjęcie ze snopkami duży plus. Takie krajobrazy towarzyszyły wiele warszawskim osiedlom tuż po wybudowaniu. Szczególnie w latach 70.

  Ale i dzisiaj można spotkać podobne krajobrazy. Np. pomiędzy lotniskiem Okęcie, a POW widziałem wczoraj olbrzymie pole cebuli.

  OdpowiedzUsuń
 4. A czy to pierwsze zdjęcie nie jest przy Odyńca? Polskie Radio jest przy Malczewskiego, czyli jednak dalej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest przy Odyńca, ale spod budynku radia zrobiono zoooooooooooooooooooooooooom.

   Usuń
 5. Fajnie, że odremontowali Iluzjon, ale mogli dać krzesełka trochę mniej retro ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Słodki ptak młodości - film z początku lat 60 (jeśli się nie mylę) z Paulem Newmanem, a u nas, jak widać, wtedy dopiero w latach 70 pokazany :-)

  OdpowiedzUsuń