17 mar 2013

Plac Konstytucji

Dziś trzy ujęcia placu Konstytucji z lat różnych.

Pocztówka ze zdjęciem T. Bilińskiego z 1952 roku i stan z 2013, dość przykry. I nie tylko o porę  roku chodzi.
Z góry zdjęcie pocztówkowe cyknął w 1965 roku Z. Siemaszko. Ja musiałem w 2013 r. z dołu.I na koniec zimowa breja ze "Stolicy" z 1984 r. (J. Sielski) i w 2013.

10 komentarzy:

 1. A na tym ostatnim wszystko jest na obu zdjęciach! I autobusy wczoraj i dziś i samochody wczoraj i dziś i logo wczoraj i dzis (ta Stolica to flaga na wieży kościoła? bo co to Philips to widać). Brakuje tylko zaspy i pługa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego smutny? Co roku telewizja organizuje tutaj ludowy Sylwester.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tomi - nie, "Stolica" to zamiast neonokasetonu.

  Artur - właśnie również dlatego...

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc, to ja wolę smutne plac Konstytucji i plac Defilad, zamiast tych masówek, defilad i pochodów, do jakich je przeznaczono :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam słabość do placu Konstytucji, ale wyłącznie historyczną - za Hortex i sklep muzyczny głównie. Dziś nie przyciąga mnie tu nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, sklep muzyczny był fajowy (tzn. chyba nadal jest). W podstawówce matka kupiła mi gitarę akustyczną, taką dla początkujących, na której próbowałem grać metal :))) Też mam wielki sentyment do placu. Dobrze, że mimo wszystko zachował swój styl (czego przejawem wciąż obecne charakterystyczne latarnie).

   Usuń
 6. A na środku w kółko parking? A mogli zrobić tam skwer... coś dla ludzi... oh wait.

  OdpowiedzUsuń
 7. a ja na Placu Konstytucji zawsze jakaś taka 'mała' się czuję:)lubię go, tylko ten parking :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Parking Konstytucji lubię bo jest jednolity w przeciwieństwie do Parkingu Bankowego, Teatralnego. I w dodatku niedaleko stąd na Latawiec :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Berliet, Fiat, Philips, Audi - same kapitalistyczne marki na ostatniej parze zdjęć! A gdzie coś naszego, ludowego? ;)

  OdpowiedzUsuń