24 lut 2013

Stare i Nowe Miasto w okresie Powstania Warszawskiego i w 2013

Kościół Sakramentek na Rynku Nowego Miasta, jeszcze przed zniszczeniem.

Widok z placu Krasińskich w stronę Długiej. Po prawej, za stertą gruzu, znajdował się (i nadal znajduje) właz do kanałów, którymi przemieszczali się powstańcy. Dziś na budynku obok wisi stosowna tablica pamiątkowa.


Zniszczone budynki przy Kilińskiego 1 i 3 (nie zostały odbudowane).


I podwórze budynku przy Kilińskiego 5, dziś także nieistniejącego.

Archiwalne fotografie pochodzą z albumu "Dni Powstania" (patrz: źródła).

 Post scriptum: Przez jakąś durną ciotę można w nowym (tak! jeszcze nowszym!) szablonie wgrywać zdjęcia z URL pojedynczo, a nie po pięć, jak wcześniej. Co za pieprzony idiota to wymyślił?! Tyle dygresji.

5 komentarzy:

 1. bo Ty to chyba masz jakiś dziwny szablon, że wciąż się borykasz z bloggerem i jeszcze Twoje komentarze - losowo! - lądują w spamie.

  a zdjęcia, jak zwykle, trzymają w napięciu.

  OdpowiedzUsuń
 2. No ba - jak się ma taki kaprys, i wrzuca zdjęcia z zewnętrznych serwisów, to gógiel tego nie lubi. Nie łam się, i tak gógiel robi sobie kopie tych zdjęć na swoich serwerach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie tyle kaprys, co kwestia zużycia miejsca na Picasie. Wrzucam linki do zdjęć na innym pikasowym koncie (z innej przeglądarki, of kors). Ale do niedawna można było wrzucać po pięć sztuk a teraz każde ładuje się pojedynczo, co jest dość upierdliwe.

   Usuń
  2. Nie bardzo chwytam potrzebę wrzucania z różnych przeglądarek, skoro masz różne konta na pikasie - wystarczy się przelogować i tyle. Sam musiałem to zrobić, ale wrzucam zdjęcia 'po staremu', tyle że z nowego konta.

   Usuń
  3. To może ja czegoś nie ogarniam.

   Usuń