11 sie 2012

"Sam pośród miasta" cz. 3

Dziś odsłona trzecia i ostatnia plenerów z filmu Haliny Bielińskiej "Sam pośród miasta". Film powstał w 1965 roku a współczesne zdjęcia pokazują stan z 2012.O ile większość miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu, to tereny znane i popularne, miło że trafiła się perełka w postaci widoku dolnej części Tamki z połowy lat sześćdziesiątych.O ile większość zdjęć powstała podczas trwania Euro, to na zrobienie tego musiałem trochę poczekać, ponieważ widok spod kamienicy Prażmowskich na plac Zamkowy zasłaniał przeszklony sedes.Aleje Jerozolimskie w stronę Nowego Światu.


Ulica Bielańska z nieodtworzoną wówczas narożną kamienicą, widoczną na współczesnym zdjęciu. Przy okazji pogawędziłem miło z przypadkowo spotkanym panem na temat piękna tego, czego na fotografii na szczęście nie widać, a co jest po lewej stronie. Mieliśmy bardzo zbieżne opinie w kwestii estetyki i wykonania.

4 komentarze:

 1. Fajnie się rozmawia z przypadkowymi przechodniami. Czasami mają wiele interesujących rzeczy do przekazania.
  Dobrego weekendu.
  hanula1950

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli jest to gotówka lub kosztowności to owszem, mogą przekazywać. A na pierwszej parce widzę transformator kioskowy. W Warszawie już chyba tylko jeden się takowy ostał, nie pamiętam tylko czy to ulica Wrzesińska czy 11 Listopada... W każdym razie Prażencja Północna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych transformatorów jest kilka, np. na Wyb. Kościuszkowskim i Karowej.

   Usuń
  2. O, to nie zwróciłem na nie uwagi.

   Usuń