3 sie 2012

Praga Północ w latach 80 XX wieku


Śnieżna 4 - były budynek starostwa, obecnie w trakcie operacji plastycznej. Lata 1986 i 2012.Gmach przy Otwockiej 3, nieco dziś zarośnięty. Ten sam okres, co powyżej.Drewniak przy Kawęczyńskiej jeszcze się trzyma. Lata 1989-2012.Ponura perspektywa Ząbkowskiej w 1989 roku i nieco mniej ponura w 2012.


Archiwalne materiały pochodzą z różnych numerów "Stolicy".

6 komentarzy:

 1. Jesteś pewien co do datowania zdjęć? Zwłaszcza tego pierwszego z ul. Śnieżną? Na starym zdjęciu nie widać w perspektywie 10-piętrowego bloku, a bloki stanęły na długo przed 1986 rokiem, około 1970 roku. Coś tu nie gra.
  A biedny drewniak tylko patrzeć, jak się rozsypie... :-(

  OdpowiedzUsuń
 2. może stare zdjęcie Ząbkowskiej ponure, ale za to przyjemnie bezpojazdowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Duże Ka - nie, nie jestem. Numer "Stolicy" był z 1986 roku ale zdjęcie mogli dać starsze. Jednak nic nie napisali odnośnie tego faktu, niestety.

  @Er - dokładnie to samo pomyślałem, jak je zobaczyłem. A raczej: jak próbowałem zrobić współczesne zdjęcie i nie dało rady wejść na środek.

  OdpowiedzUsuń
 4. E Ząbkowska podobała mi się dawniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie tam Prażka ogólnie się podoba. Więcej sescesji się tu zachowało niż w reszcie Warszawy razem wziętej. I szkoda, że nikt nie zajął się reklamami ściennymi jak należy. Na Targowej było ich chyba najwięcej w całym mieście...

  OdpowiedzUsuń
 6. Fakt, pierwsze wygląda na lata 60. A Ząbkowska jest w deseczkę, nawet jeśli dziś nie sposób wejść na środek bez oddania się do rozjechania autom.

  OdpowiedzUsuń