10 lip 2012

Śródmieście 1957-2012


Zdjęcie Mazowieckiej leci na sam początek, ponieważ nie wiem czy na pewno pochodzi z 1957 r. , czy może nie jest ździebko wcześniejsze. Różni się góra budynku TKZ, ale nie wiem kiedy dokonano w nim przeróbek.Nowy Świat przy rondzie de Gaulle'a.Gdzie mieszka Wielka Sztuka? W Zachęcie! Może to niestosowny żart, ale cierpiący Peowiak zawsze kojarzy mi się z efektem obejrzenia wystawy tamże.Plac Konstytucji z góry i z dołu.
I tu podzwonne ostatniej akcji GTWB - okolice mojej podstawówki, czyli skrzyżowanie Kruczej i Hożej. W podcieniach tego biurowca, obecnie zabudowanych, mieścił się kiedyś sklep ze słodyczami. Nie trzeba było nawet przechodzić na drugą stronę ulicy... to były czasy.

Archiwalia pochodzą z "Vademecum warszawskiego" (vide: źródła).

8 komentarzy:

 1. Niektórzy, przypadkiem oczywiście, do Zachęty wchodzą z bronią ... Białą na przykład.

  Coś w tym musi być :?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachętę zostawię w spokoju, ale Kruczą dziwnie zawsze lubiłem, i to na całym odcinku. Pokazywałeś zresztą kiedyś taką świetną fotę z lat 50., tuż po wybudowaniu kwartału ministerialnego - fantastyczna okolica!

  OdpowiedzUsuń
 3. a teraz cukierki dzieciom rozdaje bank:-) jak mama przyjdzie wziąść kredyt itp, to cukierki lezą za darmo na tacce i dziecie może sobie "za darmo" zjeść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gmach Muz. Etnograficznego nieco wyblakł od strony Mazowieckiej, bo świeci tam na niego słońce.

  OdpowiedzUsuń