15 lip 2012

Kamienica "Pod gryfami"


Tak wyglądał plac Trzech Krzyży zanim powstała kamienica "Pod gryfami". W tle po prawej wieża czatownicza przy Nowym Świecie 6.Kamienica w 1886 i w 2012 r.Na zdjęciu z 1945 nie widać kamienicy, która przetrwała wojnę, ale - z powodów zupełnie innych niż własna zachcianka - odpowiednik z 2012 wykonałem pod troszkę innym kątem, i przy okazji widać budynek.Gryfy bez kopułki w 1979 i z nią w 2012 r.


Najnowsze zestawienie, z lat 1979-2012, zakończy dzisiejszy pokaz. Dziękujemy za uwagę, prosimy o zwrot (do) naczyń.Archiwalne fotografie pochodzą ze "Stolicy".

4 komentarze:

 1. Panie kochany, żeby cokolwiek do naczyń zwracać to najsamwpierw trzeba by do środeczka wejść. Bo z zewnątrz to ona się zacnie prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. A byłech w środeku - fakt, że wiele lat temu, ale pamiętam bardzo pozytywne wrażenia, choć nie miałem czasu na podziwianie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wiem, że kopułki i tak dalej, ale bardziej mi się podoba bez.

  A co do naczyń, to na najpierw pozwolę sobie knedliki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na tym zdjęciu z 1979 bez kopułek rzeczywiście wygląda ładniej, rozumiem, że zostały zniszczone w czasie wojny? Jedna z nielicznych serii zdjęć, gdzie można odetchnąć z ulgą i przyznać że nie zmieniło się na gorsze :)

  OdpowiedzUsuń