20 lip 2012

GTWB LVII "x2"

Wspaniałą okazją do zaprezentowania "Wczoraj i dziś" x2 jest "Wczoraj i dziś" zrobione wczoraj, a dokładnie 31 lat temu. Ekhm, tak, wiem jak to brzmi, to może wytłumaczę.

Na początku 1982 roku "Stolica" opublikowała zestaw zdjęć wczorajowodzisiejowych, ukazujących miejsca, w których działy się różne rzeczy w 1906 roku - zamieszki, demonstracje, przemarsze wojsk itp. Redakcja zestawiła owe historyczne fotki z wykonanymi jesienią 1981 a ja latem 2012 dokładam wersję kolejną. Może to trochę skomplikowane, ale skoro tytuł akcji jest taki a nie inny... Zamiast "Wczoraj i dziś" mamy "Przedwczoraj, wczoraj i dziś".Ulica Szpitalna odpowiednio w 1906, 1981 i 2012 roku.


Narożnik Nowego Światu i Wareckiej w latach 1906-1981-2012. Może zbluźnię, ale aktualna wersja bardziej mi się podoba niż ta sprzed wojny.Ulica Mazowiecka w 1906, 1981 i 2012 roku.I tu także mamy zestawienie: 1906 - 1981 - 2012. Tym razem widać na nim Krakowskie Przedmieście i kamienicę z numerem 17. Na plus, moim zdaniem, można wypunktować (poza faktem, że nowa fotografia jest barwna i zrobiona przy ładnej pogodzie uporządkowaną zieleń. Niewielkie, przycięte drzewka a nie jakieś niekontrolowanie rozrastające się chaszcze. Tajemniczy ogród to może i fajna sprawa, ale nie w każdym miejscu w mieście.


Archiwalne fotografie (x2) pochodzą ze "Stolicy". Nówki sztuki z 2012.

PS Nie ma mnie w tej chwili w Warszawie, ale oczywiście zajrzę na posty uczestników akcji i zostawię tam ślad, gdy tylko wrócę.

6 komentarzy:

 1. Ciekawie, ciekawie. Prawie x3;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialny pomysł! Ledwie pamiętam tę Stolicę - fajnie to zrobili, a Ty dodałeś dzisiejsze dzisiaj :)
  PS. Myślałem, że weźmiesz którąś z książeczek z cyklu właśnie "Warszawa wczoraj i dziś", ale wyszło na to samo.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, nie zawsze to, co wczoraj, jest lepsze niż dziś...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie widziałem takiego troistego pokazania tematu, udana koncepcja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zestawienie! W drugim trio też uważam, że obecnie jest ładniej. Oprócz tego nic się znacznie nie zmieniło i dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przedwczoraj, wczoraj i dziś
  U mnie wpis akcyjny dopiero dziś :)

  OdpowiedzUsuń