27 cze 2012

Warszawa pięćdziesięcioletnia 1962-2012


Według opisu pod zdjęciem, zostało ono wykonane "z rejonu ulicy Żabiej". Czyli gdzieś stąd... nie było jeszcze osiedla Za Żelazną Bramą i w ogóle niewiele tu było.Karetka, pozująca fotoreporterowi "Stolicy", znajduje się blisko skrzyżowania Wspólnej z Poznańską. Nie mogąc doczekać się żadnej karetki, cyknąłem pustą jezdnię.Narożnik Królewskiej i Marszałkowskiej na zdjęciu jest jeszcze pusty. Jakiś czas potem został zajęty przez pawilon "Orbisu", który kilka już ładnych lat temu rozebrano i postawiono wysoki biurowiec, widoczny na nowym zdjęciu.Riwiera przy Rondzie Jazdy Polskiej powstała, postała, a następnie została oszpecona. Wygląda, jakby zamieszkujący ją żacy zwymiotowali denaturatem za okno.

Archiwalia pochodzą ze "Stolicy".

7 komentarzy:

 1. Najpierw zwymiotowali, a potem ukryli pod ścierką swoje wymioty.

  Taka ładna przestrzeń kiedyś była, a teraz zrobili taki ścisk. Trochę szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ano pościskali - świetnie to widać na nie tak wcale starych zdjęciach z rejonu Grzybowskiej/Jana PII Marchlewskiego. Aha - wybitnie udane było to stare ujęcie z pędzącą karetką (gdzie to ona tak skręcowuje gwałtownie?)

  OdpowiedzUsuń
 3. stylowi faceci w 62 roku, plerezy, szczupli, barczyści, bajeranckie płaszcze....jak tu porównać z dzisiejszymi "elegantami" w Tshircie i spodenkach do kolan.

  OdpowiedzUsuń
 4. No wiesz Marcin, trochę inwencji, trza było kogo pod koła nadjeżdżającego samochodu wepchnąć, karetka zaraz by nadjechała, z Hożej ma blisko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to nienormalne, ale nawet przez chwilę pomyślałem: "Szkoda, że nikt nie wzywa tu pogotowia, gdy robię zdjęcie".

   Usuń
 5. A ja w pierwszej chwili myślałem, że to kadr z jakiegoś starego, polskiego filmu.

  OdpowiedzUsuń