22 cze 2012

VIS/Zakłady im. gen. Karola Świerczewskiego

Zakłady same w sobie nie istnieją od dawna, ale budynek, który wynajmują mniejsze i większe firemki, stoi sobie na skrzyżowaniu Kasprzaka i alei Rewolucji Paź... przepraszam, Prymasa Tysiąclecia. Obejdźmy go więc (budynek, nie prymasa) i zobaczmy, jak zmieniał się przez cztery dekady on i jego otoczenie.Widok z tzw. Ronda Wolnego Tybetu w roku 1970 i nieco zmodernizowana wersja owego widoku w 2012.
VIS obwieszony szmatami reklamowymi w połowie lat 70. XXw. i w 2012.Karol Świerczewski spłaszczył się i zzieleniał od połowy lat 70. XXw. do 2012 roku. Bywa.Rzucik z przeciwnej strony Kasprzaka w 1970 i 2012 r.Jeszcze raz podobne ujęcie, z połowy lat siedemdziesiątych XX w, oraz stan z 2012 r.


Zdjęcia z 1970 roku pochodzą z albumiku "Poznaj Warszawę - Wola" a te z połowy lat 70 XXw. z albumu "Warszawska Wola" (vide: źródła).

5 komentarzy:

  1. Co ciekawe takie wywrotki jeszcze czasem można spotkać. Co prawda nie przybudowie metra, ale przy różnych budach prowincjonalnych, to jednak ich kierowcy są moim zdaniem niespełnionymi mordercami ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurka wodna?! Wywrotka czaderska, wyjątek wśród ZIŁów z lat 70.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może ktoś napisze ilu pracowników zatrudniały te zakłady?

    OdpowiedzUsuń