15 cze 2012

Odbudowa 1950


Narożnik Miodowej i Senatorskiej.Niestety, nie mogłem podskoczyć, więc pałac Prymasowski przy Senatorskiej pokazany jest w efekcie "góra-dół" (nawiązanie do wielkiego przeboju wspaniałego zespołu niezamierzone).Teraz będzie bonus, bo powyższe zdjęcie pochodzi z sierpnia 1944, ale ponieważ przedstawia to samo miejsce z tego samego ujęcia, co poniższe, daję je razem.

I już rok 1950. To po prawej stronie na wysokości dachu to efekt specjalny powstały w wyniku mocno nadszarpniętego przez poprzednich użytkowników zdjęcia.

I rok 2012. Aha, bo nie napisałem, że to Pałac Raczyńskich, obecnie Archiwum Akt Dawnych przy Długiej 7.Długa - pałac "Pod czterema wiatrami".Arsenał Archeologiczny.


Zdjęcia starsze powstały w 1950 roku. Ich odpowiedniki w 2012.

Materiały archiwalne pochodzą z tygodnika "Stolica".

5 komentarzy:

 1. "To po prawej stronie na wysokości dachu to efekt specjalny powstały w wyniku mocno nadszarpniętego przez poprzednich użytkowników zdjęcia." - Ech, ludzie nie szanują starych "Stolic"... A tam tyle ciekawych informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ktoś chciał zrobić własną wizualkę?

   Usuń
 2. Przykłady pałaców Prymasowskiego i Pod Czterema Wiatrami oraz Arsenału pokazują, że nie tylko dzięki odbudowie budynki będą dobrze wyglądać ale i dzięki remontom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda stuprocentowa. I do tego nieźle się trzyma. Zasadniczo.

   Usuń
 3. <> - teraz takie latające cudaki można wypożyczyć, ale wykorzystanie tego do fotografowania czegoś poniżej demonstracji z oponami może być nieopłacalne :)

  OdpowiedzUsuń