7 cze 2012

Ochota przed 1939 i w 2012 roku


Marynarka Wojenna przy Wawelskiej ma się dobrze.Dziś mamy w Warszawie tylko dwie pary rogatek; kiedyś było ich więcej. Te, z których jedną widać na zdjęciu, stały na początku ulicy Grójeckiej - czyli gdzieś tu...A na koniec walka pory bezlistnej z porą liściastą. Akademik na placu Narutowicza łysy i zarośnięty.

Archiwalne zdjęcia (sprzed 1939, nie są datowane) pochodzą z książki E. Szwankowskiego"Warszawa" (vide: źródła). Współczesne odpowiedniki powstały w 2012 r.

4 komentarze:

 1. nawet nie tyle pory bezlistnej z porą liściastą, co pory bezdrzewnej z drzewną.
  stare zdjęcia (i inne relacje) uczą nas: dawniej drzewa nie występowały w naturze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rogatki kolorków nabrały. Akademik w środku zwiedzałem. Kiedyś śmierdział potem, chlorem i papierochami. Dziś jak się tam mocniej powietrzem zaciągnę pewnie będę miał jakieś wizje albo przestanę się śmiać w grudniu;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, ten zapach chloru to pamiętam niestety. Swoją drogą, dawny Akademik megamonumentalny wyraz posiadał. Mocarstwowy taki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnym motywem jest pożyczka dla zadłużonych - dzięki niej praktycznie każdy może poradzić sobie z problemami, ale przede wszystkim - każdy może założyć firmę :) Pora więc przestać narzekać i brać się do roboty, jak widać - to nie takie trudne! :)

  OdpowiedzUsuń