9 cze 2012

Na zakupy do "Tokaju" 1984-2012

Tokaj (nazwa nieprzypadkowa, sklep sąsiadował z ośrodkiem węgierskim) był za PRL bardzo popularnym sklepem, w którym zaopatrzenie może nie tyle powalało, co było przyzwoite. Bywałem tam często z powodu bliskiego usytuowania podstawówki oraz pracy mamy, która mnie po szkole odbierała i później nierzadko szliśmy na zakupy. "Stolica" w niewesołych czasach kryzysu poświęciła "Tokajowi" artykuł, okraszony zdjęciami, których nowe wersje prezentuję poniżej.Tak Tokaj wyglądał od frontu w 1984 roku (i jeszcze przez parę lat potem). Dziś (2012) cóż,... budynek bez banku to budynek zmarnowany. Poza tym w pawilonie mieści się na miejscu Tokaju Rossman i -symbolicznie - społemowskie delikatesy.Oferta plenerowa od strony Marszałkowskiej.A to już widok "od kuchni". Cudem dostałem się na jedno podwórko, ale na drugie już nie, stąd widok zza krat.


Archiwalne zdjęcia autorstwa Henryka Jurko pochodzą ze "Stolicy"

10 komentarzy:

 1. Aż muszę zapytać: chodziłeś do 203 na Sadową?

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę, i jak tu nie wierzyć w cuda? I a'propą środkowego historycznego - nawet w środku kryzysu warzywa były, fakt. Dlatego potem przez wiele lat nie mogłem na nie patrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dooo bojuuuu Tokaaajuuuuuuuuuuu!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty na pewno tokaj dziś piłeś?

   Usuń
  2. No właśnie nie, bo ja go nie bardzo.

   Usuń
  3. A o jakim winie z Tokaju mówicie? Bo jest wiele różnorakich :)

   Usuń
 4. Ja o żadnym winie z Tokaju nie mówię, bo się nie znam. Ja piję tylko piwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli idziesz na zakupy, to pamiętaj o pieniądzach ;) Ja kiedyś straciłam pracę, ale kredyt dla bezrobotnych online rozwiązał mój problem i mogłam robić naprawdę fajne zakupy. Jestem zadowolona z usług firmy credy i będą ją polecać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. W internecie są strony, które mają zdecydowanie lepszą ofertę finansową na kredyty pozabankowe.

  OdpowiedzUsuń