15 maj 2012

Mokotów 1970-2012


SGH - widok z al. Niepodległości.SGGW przy Rakowieckiej.Zachodnia elewacja pałacyku Szustra około 1970 i w 2012.Blok z kawiarnią Mozaika przy Puławskiej.Bonusik - pałacyk Szustra od wschodu w XIX w. i w 2012 r.Fotografie z okolic 1970 r. oraz bonus pochodzą z książeczki "Poznaj Warszawę - Mokotów", wydanej przez "Stolicę" (vide: źródła).

5 komentarzy:

 1. PRLowskie bloki pięknieją z wiekiem:-) Otoczone zielenią, odnowione. Nie wiem dlaczego, ale ilekroć jadę do kogoś na takie prlowskie zielone osiedle bloków, niezawysokich, z balkonami i piaskownicami na podwórkach, przez które da się normalnie przejść, robi mi sie przyjemnie na duszy. Za to przechodząc koło enklaw apartamentowców w kolorach metalu robi mi się zimno. Chyba czuję negatywną energię strachu przed utratą mozliwosci spłaty kredytu mieszkańców oraz strachu przed straszliwym niebiezpiecznym otoczeniem, przed ktorym tak chronią się zasiekami, ochroną itp.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybitnie ponure te dwie szkolne fotografie historyczne. A co do bloków - te akurat wyglądają naprawdę znośnie - i rozmiarowo, i otoczeniowo, no i przede wszystkim - lokalizacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamienił stryjek ...
  Mz zagospodarowanie terenu przed SGH trawniczkiem i ławeczką było bez porównania ładniejsze, niż przystanek autobusowy na pustym, betonowym, placu.

  OdpowiedzUsuń
 4. No, wreszcie jakaś porządna i prestiżowa lokalizacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię okolicę z dwóch pierwszych par.

  OdpowiedzUsuń