28 wrz 2011

Małżeństwo z rozsądku 2/2

Dziś druga i ostatnia porcja zdjęć z powstałego w 1966 roku filmu Stanisława Barei "Małżeństwo z rozsądku".Ulica Elektoralna - budynek szpitala św. Ducha w filmie "wystąpił" jako Urząd Stanu Cywilnego, ale nie wiem czy istotnie takowy się tam mieścił.I jeszcze jeden kawałek Elektoralnej.Perspektywa Celnej, widziana z Rynku Starego Miasta.Niższa część Kamiennych Schodków czyli odcinek Brzozowa-Bugaj.Ujęcie z mostu Śląsko-Dąbrowskiego. W tle widać, że nie był jeszcze do końca odbudowany kościół Jezuitów. Zamku, a w zasadzie miejsca po nim, litościwie nie filmowano.


Nowe fotografie powstały "latem" 2011.

7 komentarzy:

 1. Przedostatnia para - Czy oni do ... ostyropianowali kamienicę po prawej?! (głębokość wnęk okiennych)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie, ale jak będę tam znów to zastukam.

  OdpowiedzUsuń
 3. para druga - tyle lat, a szyldzik (chyba ten sam??) tkwi :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hr. - może "tylko" wymieniono okno.

  OdpowiedzUsuń
 5. W 'małżeństwie' warszawskich plenerów było co niemiara - najfajniejsze były staromiejsko-dachowe, no ale dziś trudno je powtórzyć niestety.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szpital św. Ducha odbudowano z przeznaczeniem na Dom Kultury. Najpierw zajmowały się nim Związki Zawodowe, później Warszawski Ośrodek Kultury. Teraz jest tu Szkoła Podstawowa nr 213, Gimnazjum nr 62 oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 85 (Szkoła Podstawowa nr 243, Gimnazjum nr 146, Szkoła Przysposabiająca Do Pracy nr 5). Ciocia Wikipedia tak mówi :) Elektoralną ostatnio przechadzałem się w drodze na Podwórko za Żelazną Bramą. Ładna uliczka. Przejście ze świata śródmiejsko-socowego w hardsoc muranowski.

  OdpowiedzUsuń
 7. szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia kamiennych schodków w deszczu ;)

  OdpowiedzUsuń